“Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri” ile “Uzlaştırma İş ve İşlemleri” konulu seminer 25-26 Mayıs 2017 tarihlerinde Erzurum’da gerçekleştirilmiştir.

Seminere, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Selim Aker, Daire Başkanı Sayın Fuat Pembeçiçek, Alternatif Çözümler Daire Başkanı Sayın Orhan Cüni, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Halil İnal, akademisyenler ile Erzurum iline yakın bölgelerde görev yapan adli yargı ilk derece mahkemesi ve idari yargı adalet komisyonu başkanları, üyeleri, hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile cezaevi müdürleri, icra müdürleri, yazı işleri müdürleri, idari işler müdürleri, ceza infaz kurumları personeli eğitim merkezi  müdürleri ve denetimli serbestlik müdürleri katlmıştır.

Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri”konulu eğitim seminerinde;

Daire Başkanı Sayın Fuat Pembeçiçek tarafından Adalet Bakanlığı Disiplin Yönetmeliğinin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar konusunda sunum yapılmıştır.

"Uzlaştırma İş ve İşlemleri" konulu eğitim seminerinde ise;

Alternatif Çözümler Daire Başkanı Orhan Cüni, "Alternatif Çözümler Daire Başkanlığının Kuruluşu ve Uzlaştırma Kapsamında Görevleri"; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erdal Yerdelen, "Mevzuat Değişikliği Sonrası Uzlaştırma Uygulamaları"; Tetkik Hâkimi Merve Özcan, "Uzlaştırmaya İlişkin Verilen Oluşturulmasında Dikkat Edilecek Hususlar ve Uzlaştırma Verilerinin Değerlendirilmesi" konularında sunum icra etmişlerdir.